Wielgomłyny, dnia 17.01.2012 r.

nr WSo-01/12

 

 

                                                                                                              Do

                                                                                                              Wszystkich wykonawców

 

 

 

ZAPYTANIE

dotyczy zadania: „Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Sokola Góra” zgodnie z ogłoszeniem.

Pytanie – 1.

Czy Zamawiający dopuszcza stosowanie technologii lub materiałów zamiennych spełniających wymagania techniczne projektu (równorzędnych lub lepszych), posiadających stosowne aprobaty, atesty i świadectwa dopuszczające do stosowania ich w budownictwie na terenie Polski? (m.in. Zamawiający wskazuje na realizację sieci z grupy materiałów PVC i PE. Czy po spełnieniu powyższego warunku Zamawiający dopuszcza zastosowanie dla całości zadania jednej grupy materiałowej np. PE).

Odpowiedź:  tak

Pytanie – 2.

Czy Zamawiający dopuszcza również zastosowanie  przez Wykonawcę metody bezwykopowej określonej w dokumentacji dla innych odcinków tej sieci? ( np. przy występowaniu niekorzystnych warunków geologicznych kolizji z istniejącą infrastrukturą, uszkodzeniu istniejącego zagospodarowania terenu, występowaniu zagrożenia dla istniejących obiektów przy realizowaniu w ich pobliżu budowy sieci metodą wykopową itp.).

Odpowiedź: tak

Pytanie- 3.

Zamawiający przedstawił w załączniku 3 „kosztorys ślepy (przedmiar robót)” – roboty przygotowawcze i drogowe oraz roboty ziemne.

Czy zawarte podstawy oraz ilości wyszczególnionych robót odnoszą się tylko do miejsc prowadzenia robót i związanych z nimi doprowadzenia nawierzchni oraz otoczenia do stanu pierwotnego, czy też do całościowych remontów pasów dróg, ogrodzeń itp.

Czy Zamawiający przewiduje badanie stopnia zagęszczenia gruntu (jeżeli tak to wnoszę o uszczegółowienie metody badania).

Odpowiedź:  Roboty prowadzone w drodze powiatowej na odcinku wbudowanej sieci wodociągowej polegać będą na ustawieniu nowych krawężników w miejsce istniejących, wykonania  warstwy wyrównawczej z masy mineralno-bitumicznej w ilości 200 t., wykonania nowej nawierzchni warstwy ścieralnej z masy mineralno bitumicznej gr. 4 cm na całej szerokości jezdni – 3840 m2. W pozostałych drogach roboty odnoszą się tylko do miejsca ich prowadzenia.

Wskaźnik zagęszczenia gruntu powinien wynosić min. 0,95. Metoda badania pozostaje do wyboru przez Wykonawcę.